Reklamı Geç
ÜÇ AYLAR
Ömer Uykun

Ömer Uykun

ÜÇ AYLAR

16 Mayıs 2018 - 19:28

Allah’ın selamı, rahmet, bereketi üzerinize olsun.

Yüce Allah’ın lütfuyla mübarek üç aylara ulaşmış bulunuyoruz. Regaip kandilini hep birlikte coşkuyla idrak ettik. Peygamber Efendimizin; ‘’Allah’ım Recep ve Şaban’ı hakkımızda hayırlı eyle ve bizleri Ramazan ayına ulaştır.’’ diye ettiği duaya hep içtenlikle amin diyoruz.

Esasen üç aylar yıl boyunca kirlenen gönüllerimiz, zihinlerimiz, fikirlerimiz hülasa tüm bedenimizi arındırma aylarıdır. Hepimiz insanız beşeriz şaşabiliriz ve şaşıyoruz da. Bu manada yenilenmeye silkelenmeye özümüze dönmeye ihtiyacımız var. Değişen dünya düzeninde öyle bir hale geldik ki dostluklar önemini yitirdi. Dünyada nerede bir Müslüman ülke varsa orada zulüm var, şiddet var, kan var, gözyaşı var. Bütün bunların temelinde toplum olarak kul olmaktan, Allah’ın (cc) rızasını kazanmaktan uzaklaşmış olmanın sonuçları var.

Öyle duygusuzlaştık ki bu dünya hayatını önceliyoruz. Dünyaya çivi çakacakmışız, kalacakmışız gibi bir algımız var. Çocuklarımızın iyi bir meslek sahibi olmalarını dünyaya geliş gayemizden daha çok önemseyen bir toplum, anne babalar haline geldik.

Hülasa; bu mübarek aylar Regaip kandili ile rağabetimizin muhasebesini yapma, Miraç kandili ile namazlarımızın ne kadar önemli olduğunun farkına varma, Berat kandili ile berat’ımızı sağ elimize alma ümidinin canlı tutulduğu, Kadir gecesi ile Kuran’ı Kerim’in bize vahyedildiğini  ‘’Oku’’ emri ile kainata alemlere tefekkürle bakma noktasındaki eksiklerimizi gidereceğimiz rahmet iklimidir. Birbirimize olan kin ve nefret ateşinin söndürülmesi noktasında harekete geçeceğimiz zaman dilimleridir.

Bu vesile ile mübarek üç aylarınızı kutluyor ülkemize, milletimize, alemi islama hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar