Reklamı Geç
SICAK GÜNDEM / Sıcak Günler /Sancılı Günler/ Sarı Sıcak
Raziye Kölgesiz

Raziye Kölgesiz

SICAK GÜNDEM / Sıcak Günler /Sancılı Günler/ Sarı Sıcak

08 Haziran 2018 - 23:52

Çağlanın bademe, korukların üzüme dönmeye başladığı yazın bu ilk günlerinde memlekette seçim rüzgarları öyle bir esiyor ki, kimini katmış önüne sürüklüyor, kimi korkmuş sinmiş bir tenhaya.

Tarihimizin en kritik seçimi geldi çattı. Bu seçim önemli çünkü sonucunda sadece siyasi hayat değil, devlet yapısı yeniden şekillenecek.

  Siyasiler, her mecrada umut dağıtıyorlar bol keseden. Müreffeh bir gelecek vaatleri sunuluyor süslü paketlerle. Seçmene, diğerini tercih ederse başına gelecek felaketler de gösteriliyor kah aba altından kah açıktan.

 Siyaset zor sanattır elbette. Elini taşın altına koyabilme cesareti ister. En acımasız eleştirilere, en kuru iftiralara, manüplazyona  karşı durabilecek yürek ister. Siyasetçi kendi niyetine ve yeterliliğine güvenebiliyorsa, gerektiği kadar dürüst olabiliyorsa başaracaktır.

Biz Buldanlılar siyaseti aşağı parkta yukarı parkta, kahvede sohbetlerimizde konuşuruz da  siyaset sahnesine atılmayız.  Bizim Buldan’ımızdan hiç milletvekili çıkmadı ben bildim bileli.

İşte tam da bu ortamda, Buldanlı Sn. Av. Süleyman Bülbül ve Sn. Temel Başbuğ’ un milletvekili adayı olduklarını öğrendik. Kendilerini meşakkatli bir yol bekliyor. Elini taşın altına koyma cesaretini gösteren ve parti yönetimlerinden gerekli desteği alan değerli hemşehrilerimizi, başaracaklarına olan büyük inancımı da belirterek kutluyorum.  

Fenerbehçe gibi milyonlarca taraftarı ve üyesi olan kulüplerimizde de seçim atmosferi  hakim oldu bu günlerde. Dünyaca kabul gören bir gerçek var ki; büyük paralar, büyük yatırımlar, büyük işletmelerle büyük futbol ekonomisi… Milyonların desteklediği böyle büyük bir camianın başkanı olmak kolay olmasa gerek.

Bir de geleceğini şekillendirecek, bireysel seçiminin arefesinde olan lise son sınıfı bitiren  gençlerimiz var. Sevgili gençler; mutlu olacağınız, severek yapacağınız  bir işiniz olsun. Başarı mutlu  eder, para mutlu eder,  ama geçecidir. Hep daha fazlasını elde etmek zorunda kalırsınız. Ama sevdiğiniz bir işiniz olursa, zaten başarmışsınız demektir. Hayatınızın seçimini yapmak üzeresiniz. Ama bu sınavlar sizi asla korkutmasın. Gayretiniz mutluluktan yana olsun. Dualarımız sizinledir. Başarılar dilerim.

 Sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Av.RAZİYE KÖLGESİZ

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar