YENİ 1 GÜN’ÜN CANLI YAYIN KONUĞU GÜLPEMBE YAKIN

YENİ 1 GÜN'ÜN CANLI YAYIN KONUĞU GÜLPEMBE YAKIN

Pamukkale TV'de canlı olarak yayınlanan sunuculuğunu Fatma Türk Yığın'ın yaptığı "Yeni 1 Gün" İsimli Programın 28 Ağustos Çarşamba Günkü Konuğu Kadın ve Anne Olarak Başarılarla Dolu Hikayesiyle Hemşerimiz Gülpembe Yakın Olacak.

Reklam
26 Ağustos 2019 - 21:02 - Güncelleme: 26 Ağustos 2019 - 21:15

Almış olduğu eğitim ve çalışmalarıyla başarılı bir kadın ve anne olarak dikkatleri üzerine çeken Gülpembe Yakın 28 Ağustos Çarşamba günü saat 10.00'da Pamukkale TV'de canlı yayın konuğu oluyor. Yakın Fatma Türk Yığın'ın sunduğu "yeni 1 gün" isimli programda başarılarla dolu hayat hikayesini, kurmuş olduğu yakın sanat atölyesinde gerçekleştirmiş olduğu projelerini, sanata verdiği önem ve gelecek planlarını anlatacak.

GÜLPEMBE YAKIN KİMDİR 

Kaynak : http://www.gulpembeyakin.com/ozgecmis.html

Aslen 1963 Güney/Denizli doğumlu olup Buldan’da doğup büyümüştür. İlk, orta ve lise eğitimini Buldan’da tamamlamıştır. Eczacı Mehmet Yakın ile Evli ve üç çocuk annesidir.

1980 senesinde liseyi bitirir. Hayallerini süsleyen eğitim hayatına da burada nokta koyar ama bu bir noktalı virgüldür. Mutlu bir evliliği ve çocukları olur ama içinde de durmadan kanayan bir yara... Her şeye sahiptir oysa... İç hesaplaşmalar başlar. Sorular, sorgulamalar... “Ben kimim, neyim, neden yaşıyorum, neden var oldum?” gibi cevap bulunamayan sorular... Sonra arayışlar... Bu dünyada ben de varım diyebileceği, buna ilk önce kendisinin inanabileceği arayışlar. Okunan kitaplar, o çiçekten bu çiçeğe konan kelebek misali gidilen kurslar... 2000 yılında Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'ndeki Tezhip ve Minyatür kursuyla tanışır ve bir kapı açılır önünde. Merak eder geçer bu kapıdan, bilmediği, görmediği bir dünya serilir gözler önüne. Bu dünyanın içinde başka bir kapıyı fark eder sonra. Resim dünyası... 2002-2004 yılları arasında yine Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'ndeki resim kursuna devam eder. Bu kursların resim dünyasının içindeki küçük bir havuz olduğunu fark eder, bu havuz da yetmez ona. Daha büyük denizlere, enginlere açılmak ister. Bunun için de liseyi bitirdikten 25 sene sonra üniversite sınavlarına girerek, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakultesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalında okumaya başlar. Bölüm birincisi olarak okulunu bitirir. Şimdi aynı bölümde yüksek lisans yapmaktadır. Burası da öyle bir dünyanın parçasıdır ki denizin kıyısında olduğunu fark eder. Daha yolun başındadır. Önünde keşfedilmeyi bekleyen uçsuz bucaksız bir sanat alemi vardır artık.

Gülpembe Yakın’ın iç dünyasına gelince... “Ben kimim, neyim, neden var oldum?” gibi sorularına cevap bulmuş mudur? Bilinmez... En azından şunu öğrenmiştir: En güzel yolculukların içe doğru yapılan yolculuk olduğunu... İç dünyanızın keşfedilmeyi bekleyen müthiş hazinelerle dolu olduğunu... Mutluluğun almak değil vermek olduğunu... İnsanların tüketirken değil üretirken var olduğunu...

Resim hayatına başladığından beri çeşitli arayışları olur. Aslında ister ki o tuvalin üstünde kendi duyguları düşünceleri olsun. Düşünsel anlamdaki biriktirdikleri kendi diliyle tuvale aksın, sel olsun, volkan olsun. Bilir ki alışılmışın dışına çıktığında farklı düşünebildiğinde kendisidir. Bunun için de çeşitli denemeler yapar, böylelikle farklı biçemdeki resimler ortaya çıkar. 2007-2008 öğretim yılında da Buldan evlerinden yola çıkar. Buldan evleri ile insan ilişkileri arasındaki benzerlik... Onu etkileyen budur. Terk edilmişlik ve unutulmuşluk... Eskitilmişlik ve bir kenara atılmışlık... Vefa... Bir zamanlar en iyi dönemlerinizde çevreniz doludur ama günün birinde bir bakarsınız ki... Hiç kimse kalmamış.

Uçsuz bucaksız bu alemde bir damla olabilme umuduyla araştırmayı, okumayı, çalışmayı sürdürmektedir. Görünmeyeni görünür kılmaktır amacı. Belki de resim onun için hayatı anlamlı kılmanın bir yolu... Bilinmez ki...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zehra Kayser Ülkü
    10 ay önce
    Tebrikler arkadasima .Bir matematik dehasindan guzel sanatlara .Ama muzik te vardı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI