YENİCE OY FABRİKASI İŞÇİLERİ MAĞDUR ETTİ

YENİCE OY FABRİKASI İŞÇİLERİ MAĞDUR ETTİ

31 Mart Yerel Seçimlerinden Üç Gün Önce Geçmiş Dönemin Buldan Belediye Başkanı ve DP adayı Mustafa Gülbay, DP’nin Belediye Meclis Üyesi adayı Ahmet Yüksel ve beraberindekiler tarafından açılışı yapılan seçim yatırımı olarak kullanılan Yenice İç Çamaşırı Atölyesi İşçileri mağdur etti.

Reklam
19 Nisan 2019 - 20:57

Seçimden üç gün önce ruhsatsız şekilde açıldığı iddia edilen Yenice İç Çamaşırı Atölyesine seçim öncesi iş ve aş vaadiyle siyasiler ve yetkililer tarafından 600 kişi alınacağı belirtildi. Seçimlere günler kala ve insanların ekonomik yönden zor günler geçirdiği bir dönemde Buldan Belediyesi salonunda düzenli bir işim olur, evime ekmek götürürüm düşüncesiyle vatandaşlar iş başvuruları yaptı. Seçim öncesi gerçekleşen bu duruma Buldan Belediye Başkan adayları Temel Başbuğ, Hikmet Şenözen, Mustafa Şevik ve Metin Erbölük de karşı çıkarak bunun bir istismar, işçilerin umutlarıyla oynama, seçim yatırımı olduğu gibi açıklamalarda bulunmuştu.

Başkan adaylarının ve vatandaşların tepkisine rağmen seçime günler kala yaklaşık 125 kişinin BULDAŞ A.Ş. üzerinden işe girişleri yapıldı. Seçimlerin ardından Mustafa Fahri Şevik’in Buldan Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte Şevik ve yönetimi BULDAŞ ve Belediye’ye seçime günler kala 100’ün üzerinde işçi alındığını ve bir İlçe Belediyesinin bütçesinin bunu karşılamaya gücünün olmadığını belirterek işe girişleri BULDAŞ üzerinden yapılan işçilere bildirdi.

RUHSATI OLMAYAN, OY UĞRUNA AÇILAN TESİSİN CEREMESİ GÜNAHI OLMAYAN TEK AMACI İŞ OLAN VATANDAŞLARA YÜKLENMİŞTİR.

Bunun üzerine bazı yayın organlarında çıkan haberler üzerine Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik konuya açıklık getirdi. Şevik gazetemize yaptığı açıklamada  seçimlerden önce diğer aday arkadaşlarla birlikte sayın Gülbay ve beraberindekileri uyarmıştık. Oy uğruna seçime 3 gün kala apar topar fabrika adında bir tesis açılması büyük yanlıştı. Göreve geldikten sonra da gördük ki tesise alınan işçiler Belediyenin şirketi BULDAŞ üzerinden alınmış ve bütün yük belediyemize bindirilmiş. Şuan Belediye’de 250’nin üzerinde personel çalışmakta. Bunların büyük bölümü seçim öncesi alınan vatandaşlarımız. Arkadaşlarımla beraber çok üzgünüz ama biz değil Gülbay dahil kim seçilse aynı şeyi yapardı. Hesap ortada çok üzülsek de Belediye adına yapacak bir şeyimiz yok. Bu işin sorumlusu seçime üç gün kala böyle bir girişimde bulunan sayın Gülbay ve yanındakilerdir. Ruhsatı olmayan hayali bir fabrikaya Belediye şirketi üzerinden alım yapılmasının ceremesi hiçbir suçu olmayan tek amacı iş olan vatandaşlarımıza yüklenmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOL KRALI TOKDEMİR BULDAN'IN GURURU OLDU
GOL KRALI TOKDEMİR BULDAN'IN GURURU OLDU
CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI BAŞİŞÇİ OLDU
CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI BAŞİŞÇİ OLDU