YILIN AHİLİK ÖDÜLÜNÜ SICAK DEMİRCİ ERENSOY KAZANDI
Reklam

YILIN AHİLİK ÖDÜLÜNÜ SICAK DEMİRCİ ERENSOY KAZANDI

Bu yıl Denizli’de gerçekleştirilen 2019 yılı ahilik ödülü çok sayıda adayın arasından 1983 yılından bu yana Buldan Esnaf Odasına Kayıtlı Sıcak Demir Ustası Halil Erensoy’a Verildi.

Reklam
Reklam
20 Eylül 2019 - 16:18 - Güncelleme: 20 Eylül 2019 - 16:26

2017 yılında İl’in ahisi seçilen İsmet Efeoğlu’nun ardından 2019 yılında’da yılın ahisi ödülü Buldan’dan çıktı. Bu ödülle birlikte son üç yılda Buldan’a iki ahilik ödülü kazandırıldı.

Denizli'de 2019 yılı Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları kapsamında Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Ticaret İl Müdürlüğü, Denizli Ticaret Odası ve Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği işbirliğinde program düzenlendi. 

 Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Grup Başkanvekili, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, önceki dönem milletvekili Mehmet Yüksel, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği, aralarında Buldan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Nuri Ertekin’in de bulunduğu oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ahilik haftası programları kapsamında Bayramyeri meydanında ve Çatalçeşme’de aralarında Buldan fotoğraflarının da olduğu fotoğraf sergisi gerçekleşirken katılımcılara Buldan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Ertekin tarafından Buldan simidi ikram edildi. Simit ikramına Denizli Milletvekili Cahit Özkan’da katılırken Özkan çok sevdiği meşhur Buldan simidinin tadına bakmayı da ihmal etmedi.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Buldan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Ertekin; ahilik haftası programı kapsamında birçok etkinliğe imza attık. Bunların en önemlilerden bir tanesi de yılın ahilik ödülünü bir kez daha Buldan’a kazandırmak oldu. Çok sayıda odadan çok sayıda adayın belirlendiği ve yılın ahisi olmak için kıyasıya mücadele ettiği, odaların aylar süren uğraşlar verdiği ödülü sıcak demir ustamız Halil Erensoy kazandı. 2017 yılında da büyük uğraşlar sonucu ödülü Buldan’a getirmiştik bu sene de ödülü Buldan’a kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Son üç yılda iki ahilik ödülü Buldan’a gelmiştir. Bu büyük bir gururdur”dedi. Buldan’ın tanıtımı için de Denizli’de Buldan fotoğraflarının da yer aldığı sergi açılldığını belirten Ertekin, yine tanıtımlar için Buldan’da çeşitli bölgelerde çekimler yaptırdık ve CD ortamına kaydedildi. Önümüzdeki günlerde de birçok yere bu CD lerin dağıtımı gerçekleştirilecek” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVİD-19'UN EKONOMİ ÜZERİNE ETKİSİNİ DEĞERLENDİRDİ
COVİD-19'UN EKONOMİ ÜZERİNE ETKİSİNİ DEĞERLENDİRDİ
BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ