YÖRESEL BULDAN YEMEKLERİ BİRİNCİLİK ALDI

YÖRESEL BULDAN YEMEKLERİ BİRİNCİLİK ALDI

Denizli Butik Pastacılar ve Girişimci Kadınlar Derneği’nin düzenlediği “Yöresel Gıda Şenliği’nin birincisi Buldan oldu. Buldan Belediyesi’ni temsilen katılan meclis üyesi Aysel Mustak, birincilik madalyasını Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın elinden aldı. Yarışmada Bozkurt 2’nci, Çivril ise 3.oldu.

Reklam
06 Ekim 2019 - 12:20

Denizli Butik Pastacılar ve Girişimci Kadınlar Derneği’nin, gastronomi anlamında Denizli ve ilçelerinin ön plana çıkması ve Coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımı amacıyla düzenlediği  “Yöresel Gıda şenliği” North Point Otel’de gerçekleştirildi.

 “Yöresel Gıda Şenliği ”ne katılan Kale, Beyağaç, Tavas, Buldan,  Baklan, Pamukkale, Çivril ve Bozkurt’un yöresel yemekleri, usta aşçılardan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Yarışmaya, eşi Bahija Şevik ile birlikte katılan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, stantları gezerek yarışmacılara başarılar diledi. 

“869 Yerliyse Yeriz”

Gaziantepli usta Battal Yıldırım, Kuşadası Aşçılar Derneğinden Aydın Sürer, Ali Osman Yetik, Türkiye Aşçılar Federasyonundan Haldun Tüzel, Sinem Onge gibi 15 usta aşçıdan oluşan Jürinin,  “869 Yerliyse Yeriz” sloganı ile değerlendirdiği yarışmada en yüksek puanı Buldan’ın yöresel yemekleri aldı. Yarışmaya Buldan’ın çağla dövmesi, balcan sovan, göce aşı, keşkek, kapama, tenem helvası, saraylı tatlısı ve kestane şekeri gibi yöresel lezzetleriyle katılan Aysel Mustak’a madalyasını, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan verdi.

Yarışmada  2. Bozkurt, 3. Çivril olurken Özel Jüri Ödülü ise Tavas’a verildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR